چرا یهودیان ثروتمندترین مردم جهان هستند؟

چرا یهودیان از ثروتمندترین مردم جهان هستند؟ و چرا سیاستهای کشورهایی همانند آمریکا بر پایه خواسته های آنان[یهودیان] پیش می رود؟ و اینکه این همه ثروت و سرمایه از کجا آورده می شود؟

 

 

  • برای دستیابی به پاسخ این مطلب سودمند را بخوانید:

به دنبال نخستین گردهمایی صهیونیسم در سال ١٨٩٧ در شهر بال سویس و پس از اینکه "هرتصل" روزنامه نگار یهودی وضع اسف بار یهودیان را در اروپا درنگریست و چرایی و ریشه گرفتاریهای آنان را جستجو نمود، به این نتیجه رسید که اگر یهود در جهان از خودش دولت مستقلی داشته باشد می تواند به آسانی زندگی کند و افکار و نظریات خود را در کتاب "دولت یهود" منعکس کرد.
یهودیان صهیونیست (با توسل به قدرت امپراتوری انگلیس) کم کم اسکان یهودیان در فلسطین را به زعمای آن کشور قبولاندند. و از سوی دیگر برنامه خرید زمین های فلسطینیان را با استفاده از غفلت آنان، به گونه دقیق اجرا نمودند. پس از جنگ جهانی نخست و تجزیه دولت عثمانی به اردن، سوریه، لبنان فلسطین و افتادن سرزمین فلسطین به دست انگلیس وضع کاملاً به سود یهودیان تغییر پیدا کرد. و مهاجرن و اسکان آنان در فلسطین با شتاب انجام شد پس از جنگ جهانی دوم صهیونیستهای ساکن فلسطین اشغالی اعلام استقلال و دولت اسرائیل اعلام موجودیت نمود. و بی درنگ آمریکا و کشورهای دیگری از همان قماش آنرا به رسمیت شناختند.

/ 0 نظر / 79 بازدید