کانون پژوهش و تحقیقات بیداری
اطلاعات درباره هولوکاست و یهود به زبان فارسی


قسمت ۴٧:چه تعداد یهودی در اردوگاه های تمرکز آلمان نازی مردند شش میلیون درست است؟

بخش ۶: شش میلیون یهودی

چه تعداد یهودی در اردوگاه های تمرکز آلمان نازی مردند؟ آیا رقم شش میلیون درست است؟

 

خیر، رقم شش میلیون یک رقم کاملا خیالی است. پرفسور آرتور بوتس که درباره میزان مرگ و میر یهودیان در اردوگاه های تمرکز آلمان نازی پژوهش های گسترده ای کرده است، در این باره اظهار می کند که «حدود ٣۵۰,۰۰۰ یا شاید ۴۰۰,۰۰۰ از ساکنان در اردوگاه های آلمانی در درازای جنگ مردند، کم وبیش اقلیت آن رقم یهودی بودند».

 

فهرست مطالب وبلاگ تاریخی و تحقیقاتی هولوکاست


نوشته شده توسط در ۱۳۸۸/٧/٢٢ ساعت ۱٢:٥٥ ‎ق.ظ

قسمت ۴۶: مورخان هنگام ارزیابی شرایط یهودیان چه مساله ای را در نظر نمیگیرند؟

بخش ۶: شش میلیون یهودی

قسمت ۴۶: بسیاری از مورخان هنگام ارزیابی شرایط یهودیان در اروپا چه مساله ای را در نظر نمی گیرند؟

 

یکی از مسائل مهمی که بیشتر بدست مورخان در نظر گرفته نمی شود، کمبود غذا، در نتیجه محاصره دریایی بدست متفقین، در کم وبیش تمام اروپا در جنگ جهانی دوم است. مشکلی که حتی کشور های بی طرف نیز از آن رنج می بردند.

 

فهرست مطالب وبلاگ تاریخی و تحقیقاتی هولوکاست


نوشته شده توسط در ۱۳۸۸/٧/٢٢ ساعت ۱٢:٥٠ ‎ق.ظ

قسمت ۴۵: آیا پژوهشگران منکر هولوکاست ادعا می کنند که یهودیان کشته نشده؟

بخش ۶: شش میلیون یهودی

آیا پژوهشگران منکر هولوکاست - تجدید نظر طلبان ادعا می کنندکه یهودیان در درازای جنگ جهانی دوم هیچ رنجی نکشیدند و هیچ یهودی بدست آلمان و متحدانش کشته نشده؟

 

خیر، یهودیان می پذیرند که بسیاری از یهودیان در درازای جنگ جهانی دوم رنج کشیدند و یا کشته شدند. ولی منکران هولوکاست (تجدید نظر طلبان) باور دارندکه یهودیان بازداشت شده به انگیزه مسائل گوناگون همچون کمبود غذا و یا بیماری کشته شدند که برای بسیاری اسیران جنگی در درازای جنگ های گوناگون یک سرنوشت همگانی بود.  تجدید نظر طلبان این ادعا را که یهودیان به انگیزه هویت نژادی شان بدست نازی ها کشته شدند را نمی پذیرند.

 

فهرست مطالب وبلاگ تاریخی و تحقیقاتی هولوکاست


نوشته شده توسط در ۱۳۸۸/٧/٢٢ ساعت ۱٢:۳٤ ‎ق.ظ

قسمت ۴۴: آیا شش میلیون یهودی در دسترس هیتلر بودند که هیتلر بخواهد آنها را بکشد؟

بخش ۶: شش میلیون یهودی

آیا شش میلیون یهودی در دسترس هیتلر بودند که هیتلر بخواهد آنها را بکشد؟

 

خیر، در درازای تاریخ رایش سوم یهودیانی که در دسترس هیتلر بودند هرگز از ٣,۵ تا ۴,۵ میلیون تن فراتر نرفتند. بنابراین هیتلر هرگز شش میلیون یهودی دراختیار نداشت. برآیند اینکه هرگز یهودیانی کشته شده در گستره رایش سوم، شش میلیون تن نبودند.

 

فهرست مطالب وبلاگ تاریخی و تحقیقاتی هولوکاست


نوشته شده توسط در ۱۳۸۸/٧/٢٢ ساعت ۱٢:٢۳ ‎ق.ظ

قسمت ۴٣: شاهدان جنایات نازی ها تا چه حد می توانند معتبر باشند؟

بخش ۵: فرضیه براندازی

برای اثبات جنایات نازی ها از شاهدان عینی نیز بهره گیری شده است. این شاهدان عینی تا چه حد می توانند معتبر باشند؟

 

پاسخ ساده است، فراهم کردن شاهدان عینی برای یک دولت به هیچگونه سخت نیست. به ویژه اینکه در این باره نیز اثبات شده است که شاهدان عینی که برای اثبات جنایات نازی ها به کار گرفته شدند به راستی گواه عینی نبوده اند. برخی از آنها مورد تهدید افسران متفقین قرار گرفته بودند و ناچار بودند سخنان دروغی درباره جنایات نازی ها بگویند، برخی برای پاداش و برخی نیز به راستی ماموران خود متفقین بودند که خود را گواه عینی معرفی کردند.

 

فهرست مطالب وبلاگ تاریخی و تحقیقاتی هولوکاست


نوشته شده توسط در ۱۳۸۸/٧/٢٢ ساعت ۱٢:۱٢ ‎ق.ظ

قسمت ۴٢: اعترافات افسران نازی به کشتار سیستماتیک یهودیان تا چه حد اعتبار دارد

بخش ۵: فرضیه براندازی

در شماری از محاکمات جنایات جنگی و پس از آن افسران نازی به قتل عام سیستماتیک یهودیان اعتراف کرده اند. این اعترافات تا چه حد اعتبار دارد؟

 

می توان گفت هیچ اعتباری ندارد. حتی یک کودک هم می داند که اعتراف گرفتن از یک اسیر یا زندانی خیلی دشوار نیست. چه کسی می تواند باور کند که متفقین زندانیان خود را شکنجه نکرده باشند، متفقینی که بدترین جنایات تاریخ را در جنگ جهانی دوم و پس از آن انجام دادند، بی گمان می توانستند زندانیان خود را شکنجه کنند. حتی امروز هم شکنجهی زندانیان بدست نظامیان آمریکایی رسوایی دیگری در تاریخ لبریز از ریاکاری آمریکا افزوده است. شکنجه کردن افسران آلمانی برای اعتراف گرفتن از آنها نیز کاملا اثبات شده است و مطالب مستند و معتبری در این زمینه ارائه شده است.

 

فهرست مطالب وبلاگ تاریخی و تحقیقاتی هولوکاست


نوشته شده توسط در ۱۳۸۸/٧/٢۱ ساعت ۱۱:٥٧ ‎ب.ظ

قسمت ۴١: آیا صورت جلسه کنفرانس وانزه از اعتبار لازم برخوردار است؟

بخش ۵: فرضیه براندازی

قسمت ۴١: آیا صورت جلسه کنفرانس وانزه از اعتبار لازم برخوردار است؟

 

خیر، درباره صورت جلسه کنفرانس وانزه مسائل مبهم بسیاری هست. برای نمونه هیچکدام از رهبران مهم آلمان همچون هیتلر، هیملر، گورینگ،گوبلز، بورمان و ...  در این کنفرانس حضور نداشته اند. بنابراین اگرچنین کنفرانسی به راستی رخ داده باشد در آن اعضای مهم حکومت نازی شرکت نکرده اند و برای تصمیم گیری درباره نسل کشی یهودیان، این واقعا شگفت انگیز است که رهبران مهم نازی شرکت نکرده اند. مساله زمانی جالب تر می شود که رهبران نازی در دادگاه نورنبرگ اظهار کردند که هیچ اطلاعی در این زمینه ندارند و باز هم نغز تر اینکه چگونه امکان دارد که رهبران نازی از این مساله بی اطلاع باشند و شماری از اعضای رده پایین تر چنین تصمیم گیری مهمی انجام دهند؟ افزون بر آن، صورت جلسه کنفرانس وانزه دارای ابهامات بسیار دیگری نیز می باشد. برای نمونه این سند هیج امضایی ندارد، هیچ تاریخی ندارد و روشن نیست که در کدام اداره ارائه شده است . بدون دودلی می توان این سند را یکسند دروغین نامید.

 

فهرست مطالب وبلاگ تاریخی و تحقیقاتی هولوکاست


نوشته شده توسط در ۱۳۸۸/٧/٢۱ ساعت ۱۱:٤٤ ‎ب.ظ

قسمت ۴۰: آیا پیروان فرضیه براندازی، مدرکی دارند؟

بخش ۵: فرضیه براندازی

آیا پیروان فرضیه براندازی، مدرکی دارند که در آن اثبات شدهباشد نازی ها قصد براندازی یهودیان را داشته باشند؟

 

از آنجایی که پیروان فرضیه براندازی هیچ مدرک معتبر یا فرمانی با امضای هیتلر درباره نابودی یهودیان ندارند، به گونه پیوسته تنها به گونه نشست کنفرانس وانزه اشاره می کنند که معتدند در آن رهبران نازی مساله نابودی نژاد یهود را پیش کشیدند . این کنفرانس در ٢۰ ژانویه ١٩۴٢ در شهر وانزه در حومه برلین برگزار شد . در این کنفرانس اشاره شده است که یهودیان باید در مناطق معینی برای جاده سازی به کار گرفته شوند و بدین گونه شمار قابل توجهی از آنها به گونه طبیعی خواهند مرد.

 

فهرست مطالب وبلاگ تاریخی و تحقیقاتی هولوکاست


نوشته شده توسط در ۱۳۸۸/٧/٢۱ ساعت ٤:٠٦ ‎ق.ظ

قسمت ٣٩: آیا مدرکی پیدا شده که هیتلر در آن دستور براندازی یهودیان را داده باشد؟

بخش ۵: فرضیه براندازی

آیا مدرک مستندی یافت شده است که هیتلر در آن دستور براندازی یهودیان را دستور داده باشد؟

 

خیر، هیچ مدرک مستندی و هیچ فرمانی با امضای هیتلر یافت نشده است که بر بر پایه آن هیتلر چنین دستوری داده باشد. اگر هیتلر به راستی دستور نابود کردن نژاد یهودی را داده باشد و برابر آنچه که گفته می شود، یهودیان بدست ماموران نازی و اس اس به گونه سیستماتیک به قتل می رسیدند، قاعدتا باید فرمانی با امضای هیتلر در این راستا وجود داشته باشد، زیرا قاعدتا دستور کشتن عام یک نژاد مساله ای نیست که بدون فرمان هیتلر اجرا شود!

 

فهرست مطالب وبلاگ تاریخی و تحقیقاتی هولوکاست


نوشته شده توسط در ۱۳۸۸/٧/٢۱ ساعت ۳:٤٦ ‎ق.ظ

قسمت ٣٨: عکس برداری نیروی هوایی ایالات متحده از منطقه آشویتس چه چیزی مشخص میشود؟

بخش ۵: فرضیه براندازی

در سا ل ١٩۴۴ نیروی هوایی ایالات متحده اقدام به عکسبرداری از منطقه آشویتس کرد. از این عکسبرداری چه چیزی اثبات می شود؟

 

عکسبرداری های هوایی منطقه آشویتس گرفته شده بدست متفقین در (۴ آوریل، ٢۶ ژوئیه و ٢۵ اگوست و ١٣ سپتامبر ١٩۴۴) نشان می دهد که برعکس ادعای صهیو نیست ها و فاتحان آشویتس یک مجموعه براندازی نبود، چون که
هیچ دودی از کوره ها یا چیزی همانند به آن وجود نداشته. اگر چنین عکس هایی از یک براندازی خبر می دادند، نیروهای هوایی متفقین می توانستند به آسانی امکانات راه آهن انجامیده به اردوگاه و دیگر امکانات مربوطه را بمباران کنند.

 

فهرست مطالب وبلاگ تاریخی و تحقیقاتی هولوکاست


نوشته شده توسط در ۱۳۸۸/٧/٢۱ ساعت ۳:۱٥ ‎ق.ظ

قسمت ٣٧: آیا صلیب سرخ جهانی درباره موضوع «هولوکاست» گزارش داد؟

بخش ۵: فرضیه براندازی

آیا صلیب سرخ جهانی درباره موضوع «هولوکاست» گزارش داد؟

 

یک گزارش در بازدید یک نماینده صلیب سرخ جهانی به آشویتس در (سپتامبر ١٩۴۴)، اشاره کرد که بازداشت شدگان مجاز به دریافت کردن بسته ها بودند و شایعه های اتاق های گاز نمی توانستند سازگار باشند.

 

فهرست مطالب وبلاگ تاریخی و تحقیقاتی هولوکاست


نوشته شده توسط در ۱۳۸۸/٧/٢۱ ساعت ۳:٠٢ ‎ق.ظ

قسمت ٣۶: آیا گزارشی از صلیب سرخ جهانی درباره موضوع هولوکاست وجود دارد؟

بخش ۵: فرضیه براندازی

آیا گزارشی از صلیب سرخ جهانی درباره موضوع هولوکاست وجود دارد؟

 

بله، برای نمونه نماینده صلیب سرخ در یک مورد در (سپتامبر ١٩۴۴) به بازدید از اردوگاه آشویتس پرداخت و اشاره کرد که بازداشت شدگان مجاز بودند بسته های کمکی را دریافت کند و افزون بر آن شایعه های اتاق های گاز را ناسازگار با واقعیت دانست.

 

فهرست مطالب وبلاگ تاریخی و تحقیقاتی هولوکاست


نوشته شده توسط در ۱۳۸۸/٧/٢۱ ساعت ٢:٢۸ ‎ق.ظ

قسمت ٣۵: نازی ها، یهودیان را با گماردن در کار های سخت و گرسنگی دادن می کشتند؟

بخش ۵: فرضیه براندازی

مبلغان صهیونیسم می گویند که ناز ی ها، یهودیان کارگر را با گماردن در کار های سخت و گرسنگی دادن آنها ، به شیوه بیرحمانه ای می کشتند. آیا این درست است؟

 

خیر، تا زمانی که برای نازی ها دشواری کمبود غذا ایجاد نشده بود کارگران یهودی نیز خوراک مورد نیاز را دریافت می کردند، ولی در پایان جنگ و با گسترش کمبود غذا و گسترش هرج و مرج در آلمان، برخی یهودیان (و ساکنان غیر یهودی اردوگاه ها و حتی سربازان آلمانی) دچار کمبود غذا شدند . شماری از یهودیان بدین گونه بدون هیچ عمدی و تنها به انگیزه کمبود غذا مردند.

 

فهرست مطالب وبلاگ تاریخی و تحقیقاتی هولوکاست


نوشته شده توسط در ۱۳۸۸/٧/٢۱ ساعت ۱:٥٤ ‎ق.ظ

قسمت ٣۴: آیا نازی ها، یهودیان را به گونه سیستماتیک می کشتند؟

بخش ۵: فرضیه براندازی

برابر اسناد موجود نازی ها از یهودیان بازداشت شده به نام نیروی کار بهره گیری کردند، زیرا که به نیروی کار آنها نیاز داشتند. آیا با وجود اینکه نازی ها به نیروی کار نیاز داشتند، آنگونه که امروز مبلغان صهیونیست می گویند یهودیان را به گونه سیستماتیک می کشتند؟

 

خیر، نازی ها با نگرش به اینکه به نیروی کار نیاز داشتند، امکان نداشت یهودیان رابکشند، زیرا به نیروی کار آنها برای پیشبرد اهداف جنگی خود نیاز داشتند . درنتیجه یهودیان کارگر برای آنها بهتر از یهودیان مرده بودند.

 

فهرست مطالب وبلاگ تاریخی و تحقیقاتی هولوکاست


نوشته شده توسط در ۱۳۸۸/٧/٢۱ ساعت ۱:٢٧ ‎ق.ظ

قسمت ٣٣: چه کاری در اردوگاه های تمرکز آلمانی انجام شد؟

بخش ۵: فرضیه براندازی

چه کاری در اردوگاه های تمرکز آلمانی انجام شد تا فرضیه براندازی باورکردنی به نظر بیاید؟

 

پس از جنگ اردوگاه های تمرکز رایش سوم هم در آلمان غربی و هم در لهستان بازسازی شدند و به بازدید کنندگان چنین القا شد که بازداشت شدگان در اتاقهای ویژه ای که به گونه اتاق های دوش تغییر چهره داده بودند با گاز های کشنده کشتار شدند.

 

فهرست مطالب تارنگار پژوهشی و تحقیقاتی هولوکاست


نوشته شده توسط در ۱۳۸۸/٧/۱٦ ساعت ۱٠:٤٩ ‎ب.ظ

قسمت ٣٢: هدف از رواج فرضیه براندازی چیست؟

بخش ۵: فرضیه براندازی

قسمت ٣٢: هدف از رواج فرضیه براندازی چیست؟

 

به گونه بسیار خلاصه می توان گفت هدف صهیونیست ها از رواج فرضیه براندازی، برپایی یک کشور یهودی و نگهداری آن و همچنین ترساندن یهودیان ساکن در کشور های دیگر از بروز « هولوکاست » های آینده بود و همچنین هدف همبستگی شوروی و قدرت های غربی از رواج این فرضیه این بود که جنایات بی اندازه خود را بپوشانند و آنها را کم رنگ جلوه دهد.

 

فهرست مطالب تارنگار پژوهشی و تحقیقاتی هولوکاست


نوشته شده توسط در ۱۳۸۸/٧/۱٦ ساعت ۱٠:۳۳ ‎ب.ظ

قسمت ٣١: آیا یهودیان به انگیزه هویت نژادی در اردوگاه های تمرکز گردآوری شدند؟

بخش ۴: توقیف یهودیان

آیا یهودیان به انگیزه هویت نژادی یا مذهبی شان بازداشت شده و در اردوگاه های تمرکز گردآوری شدند؟

 

خیر، از آنجایی که کمونیسم یک اندیشه یهودی بود و همبستگی شوروی نیز به عنوان یک همبستگی تحت مهار یهودیان نگریسته می شد، با آغاز جنگ میان آلمان و همبستگی شوروی، نازی ها به یهودیان به نام دشمنان نهفته ای می نگریستند که امکان داشت به دلیل گرایش به همبستگی شوروی به خرابکاری بر ضد کوشش جنگی آلمان بپردازند. برآیند اینکه شمار فراوانی از یهودیان بازداشت شدند. از آنجایی که آلمان دچار کمبود کارگر بود، از این یهودیان به نام نیروی کار بهره گیری میشد. آمریکایی ها نیز پس از آغاز جنگ با ژاپن با شتاب اقدام به گردآوری آمریکاییهای ژاپنی تبار کرده و آنها را در اردوگاه هایی به سبک اردوگاه های تمرکز آلمانی گردآوری کردند، زیرا آمریکایی ها نیز به شهروندان ژاپنی تبار خود به عنوان دشمنان نهفته می نگریستند. البته آمریکایی ها شهروندان ژاپنی تبار خودرا خیلی تند بازداشت کردند، ولی بازداشت کردن یهودیان بدست نازی ها بسیار کندو آهسته بود.

 

فهرست مطالب تارنگار پژوهشی و تحقیقاتی هولوکاست

 


نوشته شده توسط در ۱۳۸۸/٧/۱٦ ساعت ۱٠:۱٤ ‎ب.ظ

قسمت ٣۰: آیا یهودیان در آلمان بازداشت شده و به اردوگاه های تمرکز فرستاده میشدند؟

بخش ۴: توقیف یهودیان

آیا تمام یهودیان در آلمان بازداشت شده و به اردوگاه های تمرکز فرستاده می شدند؟

 

خیر، بسیاری یهودیان به سادگی بازداشت نشدند و آزادانه در گستره رایش سوم زندگی کردند. همچنین بسیاری یهودیان، همچون بسیاری از قهرمانان جنگی یهودی، گواهینامه خون آلمانی دریافت کردند. افزون بر آن بسیاری یهودیانی که همسر آلمانی داشتند با کوشش همسرانشان از بازداشت رهایی یافتند.

 

فهرست مطالب تارنگار پژوهشی و تحقیقاتی هولوکاست


نوشته شده توسط در ۱۳۸۸/٧/۱٦ ساعت ۱٠:٠٢ ‎ب.ظ

قسمت ٢٩: آیا یهودیان از سال ١٩٣٣ در اردوگاه های تمرکز گردآوری شدند؟

بخش ۴: توقیف یهودیان

آیا یهودیان از همان سال ١٩٣٣ که هیتلر به قدرت رسید بازداشت شده و در اردوگاه های تمرکز گردآوری شدند؟

 

خیر، تا پیش از آغاز جنگ جهانی دوم در سال ١٩٣٩ ، یهودیان بسیار اندکی توقیف شده بودند. بازداشت شدن آنها به انگیزه یهودی بودنشان نبود، بلکه آن افراد کمونیست های خرابکاری بودند که به دلایل سیاسی بازداشت شده و از کمونیستهای بازداشت شده آلمان بسیار کمتر بودند . بازداشت یهودیان کم وبیش پس از تهاجم ارتش آلمان به شوروی در ژوئن ١٩۴١ گسترش یافت و البته با کندی پیش میرفت.

 

فهرست مطالب تارنگار پژوهشی و تحقیقاتی هولوکاست


نوشته شده توسط در ۱۳۸۸/٧/۱٦ ساعت ۸:۳٢ ‎ب.ظ
مبارزه .